Noticies X Equips
NBALZIRA A TWITTER
Compartir

El tercer partit es va disputar contra el carlet “A” i malgrat contar el nostre equip en 6 jugadors estiguerem en el partit fins al ultim periode on es va pedre de 10 punts, donant una bona imatge.

El quart partit es va disputar contra l’Algemesi, en este partit el nostre equip contava amb 14 jugadors  2 es quedaren sense jugar( uns dies tants i altres poquets), el partit va ser molt disputat en alternatives en el marcador durant quasi tot  el partit, pero els jugadors del N.B.Alzira apretaren en defensa en el ultims minuts i a base de contraatacs i canastes en bona posició de tir va sentenciar el partit guanyant de 14 punts. Era el primer partit guanyat a Polinya.

El quint partit es va disputar contra el Carlet “B” que contava en les seues files amb un jugador de 2 metres d’alçada i molta envergadura, el partit va ser molt igualat amb alternatives per cada equip, jugant el Carlet molt assovint amb el seu pivot que trea ventaja sobre els nostres, aixi es va arrivar als ultims minuts amb igualtat al marcador on els jugadors exteriors del Nou Bàquet Alzira van decidir el partit a base de triples, 2 per a kiko Botija i 2 per a Villa i aixo sumat a una descalifcant a un jugador del Carlet va  donar la victoria per 10 punts al nostre club.

Per ultim donar les gracies a tots els jugadors que han participat al torneig de Polinya i recordar-vos que el dissabte 8 d’agost hi ha un 3c3 en Cullera, qui es vuiga apuntar en federació esta el telefon de contacte.

3 comentarios para “ULTIMS PARTITS AL TORNEIG DE POLINYA”

Deja un comentario

Noticies X Data
Xarxes Socials