Noticies X Equips
NBALZIRA A TWITTER
Compartir
a_Senior Aqua Alzira 2012_2013 (1 of 1)

Les lesions obligaven a l'Aqua Alzira a jugar amb només 7 jugadors de la plantilla.

NB ALZIRA 82- 66 UPV ALBORAIA

(22-16 / 18-12 / 15-17 / 27-21)

Bon començament del nostre primer equip en la seua segona temporada consecutiva en la categoria Autonómica.

Malgrat les circumstàncies i les lesions que condicionaren al nostre equip, amb només 7 jugadors del primer equip i l’inestimable ajuda de 3 jugadors del planter, aquest es va mostrar intens i concentrat des del primer moment, conscient de la importància d’aquest primer partit per a l’ànim de l’equip després de sofrir contratemps al llarg de les últimes setmanes, i poder anar agafant ritme de competició i continuïtat.

El partit va començar amb ritme i fluïdesa per part dels dos equips, anotant dos triples cada equip en els 3 primers minuts, i arribant amb un empat a 10 als 5 minuts, on Muri i Juancar acaparaven el joc local repartint-se l’anotació amb 5 punts cadascú. Progressivament la defensa local s’anava endurint i amb la superioritat prop de l’anella de David i Juancar, el nostre equip va començar a agafar diferències al marcador fins a 9 punts d’avantatge, que un nou triple del 10 visitant deixava reduïda fins al 22-16 definitiu a la fi del primer quart.

 

El segon quart va continuar amb la dinàmica establerta, amb un millora defensiva considerable que va propiciar eixides al contratac i un parcial 12-5 als 7 primers minuts, on la baixa efectivitat des del tir lliure dels nostres no van possibilitar un trencament definitiu del partit. Durant aquest quart, cal destacar l’aportació defensiva de jugadors com Luis, Oscar i Kike Camarena, que aportaren un punt més d’eixa agressivitat que sempre ha caracteritzat al nostre equip, així com l’aparició ofensiva de jugadors importants en aquesta faceta com deuen ser Vicent i Rubén. De la ma, mai millor dit pels seus llançaments exteriors, del seu pivot numero 15, els xics de l’Horta Nord van arribar al descans dins del partit i amb la sensació de poder competir durant la segona part amb un 40-28, que mostrava la falta de consistència de l’equip local per a trencar el partit.

jornada 1 aqua alzira vs alboraia (1)

Oscar finalitza un contratac.

El tercer quart va ser sense dubte el de Vicent, que amb 5 punts consecutius en els dos primers minuts de joc portava la diferencia fins als 17 punts, cosa que podia fer pensar en una segona part còmoda per al nostre equip. Lluny de la realitat, ja que després d’un temps mort, els visitants van elevar la seua intensitat defensiva amb continus 2×1 que els proporcionaren cistelles senzilles i un parcial de 0-11 en 4 minuts que els tornava a ficar en el partit a falta de 14 minuts per jugar. Un nou temps mort, aquesta vegada local, va tornar a canviar la inèrcia del partit amb un parcial de 10—6 per als nostres, comandats de nou per Vicent i mostrant-se més consistents en defensa.

S’arribava a l’últim quart amb una renda de 10 punts a favor dels locals, que no pareixien gens definitius davant l’actitud mostrada pels xics d’Alboraia. Sense dubte aquest va ser el millor dels quarts, amb els dos equips molt encertats en atac i mostrant un joc dinàmic que segur la grada va agrair i que als entrenadors va enfadar per moments. Però espentats per la nombrosa afició i comandats per David i Luis, el nostre equip va endosar un 15-5 de parcial en els primers 5 minuts de joc d’aquest últim quart que sentenciava pràcticament el partit i portava les diferències fins als 20punts, 70-50. Malgrat la diferencia, els de l’Horta Nord no deixaren de lluitar, i comandats pel seus jugadors 7 i 15 reduïren les diferències fins als 13 d’avantatge per als locals. L’intercanvi de cistelles final, amb un Juancar dominador del baló, va deixar el definitiu 82-66, on el nostre equip ha mostrat una evident milloria respecte als partits de pretemporada. Esperem la prompta participació de jugadors importants com Rafa i Pau Ros, Julio i Kike.

Felicitar a tot l’equip pel treball realitzat, i als debutants, tant als nous fixatges com als jovens jugadors del planter com els ja nomenats Kike Camarena, Raúl Cebrian, a mes de Yeraith Recio.

El pròxim partit serà el proper dissabte 20 a les 18h; SPORTIU ALAQUÀS – NB ALZIRA.

Mes fotos del partit en la nostra pàgina de Flickr.

Deja un comentario

Noticies X Data
Xarxes Socials